باربری در جردن - اتوبار در جردن

باربری و حمل و نقل اسباب منزل و اداری و حمل وسائل سنگین در جردن ( آفریقا )

کارتن اسباب کشی

یکی از وسایل مورد نیاز و حیاتی برای انجام جا به جایی اثاثیه در هنگام اسباب کشی، کارتن میباشد . کارتن ها در انواع مختلف و سایزهای متنوع در بازار تولید می شوند. سوال مهم این است که آیا هر نوع کارتنی مناسب استفاده در هنگام اسباب کشی می باشد؟

 برای آشنایی با اینکه در هنگام اسباب کشی از چه نوع کارتن و با چه ابعادی باید استفاده کنیم حتما این مقاله را بخوانید.


اهمیت کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی، از مهمترین وسایل برای جا به جایی اسباب می باشد. کارتن اسباب کشی، علاوه بر اینکه به جمع آوری وسایل موجود در محل و حمل نقل اثاثیه کمک فراوانی می کند، از آسیب رسیدن به اسباب شما و گم شدن وسایل شما جلوگیری خواهد کرد. بسته بندی وسایل وقتی در کارتن ها انجام شود کمک می کند تا اسباب کشی آسان شود. کارتن اسباب کشی به خصوص برای وسایل شکستنی و خرده ریز ها بسیار پر کاربرد می باشد.


کارتن مناسب اسباب کشی

یکی از سوالاتی که حتما قبل از شروع اسباب کشی میبایست به آن توجه داشت این است که چه کارتنی با چه جنس و ابعادی مناسب اسباب کشی میباشد؟

همانطور که در قبل اشاره کردیم کارتن ها انواع گوناگون و در سایز ها و اشکال مختلفی هستند که همه آنها مناسب اسباب کشی نمی باشند. کارتنی که برای اسباب کشی انتخاب می شود باید به راحتی قابل حمل باشد و دارای ابعاد مناسب باشد. سایز مناسب یعنی نه خیلی بزرگ که جا به جایی آن غیر ممکن شود و نه خیلی کوچک که وسیله کمی در آن جا شود. علاوه بر سایز مناسب و قابل حمل بودن، استحکام کارتن نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. ضخامت و استحکام کارتن ها بسیار مهم است. کارتن اسباب کشی به خصوص در هنگام بسته بندی اسباب شکستنی باید استحکام خوبی داشته باشد تا بتواند وزن اسباب را تحمل کند و پاره نشود. یکی از اشتباهات رایج در بین مردم استفاده از کارتن های مستهلک موجود در مغازه ها و خیابان میباشد . این موضوع علاوه بر اینکه از لحاظ بهداشتی کار اشتباه و غلطی میباشد ، امکان بروز خسارت را در هنگام جابه جایی تا حد زیادی افزایش خواهد داد.

امروزه برای کارتن های اسباب کشی،  استاندارد های مشخصی از لحاظ جنس ، ابعاد ، مشخصات ظاهری و ..  تعریف شده است و توسط شرکت های بزرگی از قبیل  ubox , U-Haul , bankers box  این استانداردها رعایت میشود که البته کلیه کارتن های تولید شده توسط شرکت ایزی پک نیز دارای این استاندارد ها و مشخصات میباشد .


کارتن های “استاندارد اسباب کشی”  

کارتن مخصوص حمل کتاب

این کارتن ها در ابعاد ۳۳×۳۳×۳۱ سانت هستند . این ابعاد برای بسیاری از کالاها مناسب هستند اما بیشترین کاربرد آنها در بسته بندی کتاب، اسناد و اوراق ارزشمند، لوازم آرایشی و بهداشتی میباشد.  به شما پیشنهاد می شود در صورتی که هر یک از وسایل بالا را می خواهید بسته بندی کنید حتما از این سایز کارتن استفاده کنید تا کمترین آسیب را وسایل شما ببیند. علاوه بر این چون کتاب به تنهایی سنگین است، در صورتی که در کارتن های بزرگ بسته بندی شود حمل و جا به جایی آن سخت می شود. پس بهترین سایز برای بسته بندی کتاب، کارتن با این ابعاد است. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.


کارتن اسباب کشی با سایز کوچک

بعد از کارتن کتاب این سایز کارتن از تمامی سایز های کارتن کوچیکتر می باشد. شما در هنگام جا به جایی حتما به این ابعاد کارتن نیاز خواهید داشت. این سایز از کارتن که ۴۶×۳۷×۳۲ سانت میباشد بهترین ابعاد را در بسته بندی وسایل شکستنی که محافظت بیشتری نیاز دارند را دارا میباشد . این کارتن ها نه سنگین هستند و در عین حال به اندازه مناسب فضا برای بسته بندی بخشی از اسباب را دارا می باشند. از این ابعاد بیشتر برای پک محافظ شکستنی، ظروف دکوری و آنتیک، ظروف شکستنی آشپزخانه، مجسمه و دکوری های تزئینی استفاده میشود . علاوه بر این از این سایز کارتن برای بسته بندی کشوها، بخش های کمد که نیاز به تفکیک دارد نیز می توان استفاده کرد. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.


کارتن اسباب کشی سایز بزرگ

یکی دیگر از سایز های مناسب برای اسباب کشی سایز ۴۶ ×۴۶ ×۶۰ سانت میباشد . این سایز از کارتن نیز در هنگام اسباب کشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. از این سایز از کارتن می توان برای پک محافظ شکستنی، ظروف پلاستیکی و فلزی، لوازم برقی آشپزخانه، آباژور و دکوری های بزرگ، لوازم الکترونیک و کامپیوتر استفاده کرد . این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.


کارتن اسباب کشی سایز سوپر

در اسباب خانه همیشه وسایلی وجود دارد که بزرگ و حجیم است و در کارتن های معمولی جای نمی گیرد. برای این وسایل نیاز به کارتن با ابعاد بزرگتری است. شرکت ایزی پک برای راحتی کار شما کارتن های در ابعاد ۶۱ × ۴۶ × ۶۱ سانت تولید کرده است. شما از این سایز کارتن می توانید برای جمع آوری لباس؛، کیف و کفش، لوازم خواب، اسباب بازی و عروسک و لوازم حجیم استفاده کنید.. این کارتن مناسب برای استفاده در جابه جایی داخلی و فریت بار به خارج از کشور میباشد.

تاریخ ارسال: یکشنبه 13 اسفند 1396 ساعت 16:25 | نویسنده: باربری در تهران | چاپ مطلب